Klasyczny wystrój salonu

Dlaczego to właśnie styl klasyczny cieszy się największą popularnością, biorąc pod uwagę aranżacje salonowych wnętrz? Okazuje się, że sprawdzona już baza jest idealnie funkcjonalna, a same meble najlepszej jakości. Taki styl można też dowolnie zmieniać, stawiając na dekory według indywidualnego uznania. Sprawdź, jakie meble i inne elementy wyposażenia salonu wybierać, jeśli chcesz cieszyć się wnętrzem idealnym. 

Styl klasyczny – podstawowe meble w salonie 

Proste formy, brak mnogości ozdób, ale za to pełna funkcjonalność i sprawdzone już rozwiązania, które dają komfort mieszkańcom i sprawdzają się przez długie lata. W stylu klasycznych chodzi właśnie o opcje praktyczne, nie ma tu miejsca na błędy czy nietrafione inwestycje finansowe. Większość mebli w stylu klasycznym, to koncepcje, które powstały co najmniej kilka, kilkanaście lat temu i wciąż są na tyle uniwersalne  i dobre, że chętnie wybieramy je również dzisiaj. 

Szczególną uwagę należy zwracać na jakość. W klasycznych salonach nie ma miejsca na meble ze sklejki czy kiepskiej jakości płyt. Króluje za to naturalne drewno, które uznawane jest za najtrwalszy budulec, ewentualnie hartowane, mocne szkło. Komody, szafy, stoliki kawowe, wszystkie meble wykazują doskonałą jakość wyrobu oraz ponadczasową formę, która pasuje do każdej aranżacji. 

Pełna wygoda i funkcjonalność

Na ten klasyczny styl urządzania salonu decyduje się większość inwestorów. To w szczególności osoby, które chcą cieszyć się wnętrzem zawsze modnym, który może być ożywiany niewielkimi dodatkami dekoracyjnymi. Baza pozostaje prosta i ponadczasowa, ale zawsze idealnie funkcjonalna i praktyczna. 

W salonach w stylu klasycznym nie ma miejsca na nowatorskie projekty, które nie są jeszcze sprawdzone przez użytkowników. Nie ma też miejsca na wyposażenie, które nie nadaje się do użytkowania albo takie, które jedynie zajmuje powierzchnię pokoju, ale jest całkowicie bezużyteczne. 

Dekory w klasycznym salonie 

Styl klasyczny może być dowolnie dekorowany, a same dodatki można zmieniać choćby sezonowo, ze względu na panujące trendy. Cieszy fakt, że salon w stylu klasycznym może za każdym razem wyglądać inaczej, nigdy nie jest nudny, a wszystko to przy niskim nakładzie finansowym. 

Jak ożywiać pokój w stylu uniwersalnym? Zamów fotel uszak tapicerowany materiałem w dowolnym kolorze albo materiałem wzorzystym, postaw na dekoracyjne oświetlenie, modny dywan, a na kanapie ułóż pled i dekoracyjne poduchy. 

Pamiętaj, że styl klasyczny nie lubi zbytniego przepychu, dekory powinny być raczej stonowane i nie powinno być zbyt dużo takich elementów. Na jednej ścianie może być dekoracyjna tapeta, ściana może być strukturalna, betonowa albo ze starej cegły, natomiast pozostałe powinny być uniwersalne, czyli białe.

Inwestować można w niewielkie elementy dekoracyjne, jak wazony, świeczniki, plakaty, obrazy w okazałych ramach, firany albo zasłony. Zawsze dobrze sprawdza się również żywa roślinność w dekoracyjnych donicach.