biżuteria

Biżuteria jest bez wątpienia świetnym i trafionym prezentem, na wiele okazji, ale także jest idealnym dopełnieniem każdej stylizacji. Bez zjawiskowego naszyjnika czy pięknej i subtelnej bransoletki wasz strój może wydawać się nudny i przeciętny. Z odpowiednim dodatkiem nie musimy się o to matrwić. Pamiętajmy jednak, aby wybrać tą dobrą jakościowo. Nie chodzi tu o wydawaniu paru tysięcy na biżuterię, ale starajmy się nie wybierać taniej biżuterii za 5 zł ze stron internetowych.  Aby biżuteria wyglądała pięknie i zjawiskowo przez wiele lat, musimy  nie tylko odpowiednio o nią dbać, ale także ją czyścić. Jak to zrobić?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-czyscic-bizuterie/

Jak dbać o biżuterię?

Aby biżuteria była elegancka i piękna musicie odpowiednio o nią dbać. Oczywiście tanie sztuczne naszyjniki stracą swój blask po kilku dniach lub tygodniach. Taki rodzaj dodatków dodatkowo zabarwia waszą szyję na okropny zielony kolor. Naszyjniki ze srebra lub złota są o wiele trwalsze, jednak nie znaczy to, że są niezniszczalne. Musimy zatem odpowiednio o nie zadbać. Ważne jest to, aby najpierw wypsikać się perfumami, a dopiero potem zakładać biżuterię. Należy ją również  ściągać podczas spania, czy kąpieli, a także przechowywać ją w odpowiedni sposób. 

Jak czyścić biżuterię samodzielnie w domu?

Biżuterię można również wyczyścić samodzielnie w domu. Co będzie do tego potrzebne? 

  • Soda oczyszczona jest to uniwersalny środek do wszystkiego. Za jej pomocą można wyprać dywan, zrobić kule do kąpieli czy nawet zastąpić kreta do czyszczenia rur. Doskonale sprawdzi się również, do mycia i czyszczenia biżuterii zarówno tej srebrnej, jak i złotej.
  • Pasta do zębów również sprawdzi się idealnie do czyszczenia biżuterii. Należy jednak być ostrożnym i uważać, aby nie uszkodzić tworzywa, które czyścimy. Ciężkie zabrudzenia najlepiej jest usunąć przy pomocy starej szczoteczki do zębów, która na pewno świetnie się do tego sprawdzi, a dodatkowo może zostać wykorzystana również do czyszczenia innych powierzchni. Koniecznie sprawdźcie sami, efekt!

Zobacz też: https://duzarodzina.pl/mieszkanie-samemu-czy-z-kims/