wypadanie włosów

Z problemem nadmiernego wypadania włosów boryka się wiele osób. Jest to dolegliwość, która ma wpływ na ich samoocenę oraz wygląd zewnętrzny. Aby móc skutecznie walczyć z nadmiernym wypadaniem włosów, najpierw powinniśmy znaleźć przyczynę takiego stanu. Istnieją pewne choroby, które się objawiają właśnie w taki sposób.

Jak już wiemy co jest przyczyną nadmiernego wypadania włosów, możemy przejść do działania. Na rynku dostępne są pewne środki, których celem jest zahamowanie uciążliwego procesu, jakim jest wypadanie włosów.

Dieta, a stan włosów

Zdrowa, zbilansowana dieta to podstawa jeżeli chcemy cieszyć się pięknymi, zdrowymi i mocnymi włosami. Jeżeli borykamy się z problemem, jakim jest nadmierne wypadanie włosów, powinniśmy zadbać o to, żeby nasza codzienna dieta była bogata w cenne składniki odżywcze. Jakie dokładnie? Powinna zawierać między innymi:

  • białko, które jest wartościowe – ryby, nabiał, białe mięso, jaja, rośliny strączkowe;
  • witaminę A – szpinak, czerwona papryka, bataty;
  • witaminy B, C, D – nabiał, orzechy, pomidory, papryka;
  • minerały: cynk, żelazo oraz selen;
  • biotynę.

Przeczytaj też: https://duzarodzina.pl/jak-pozbyc-sie-niechcianego-wasika-znad-gornej-wargi/

Jak zapobiec wypadaniu włosów?

Jeżeli nasze włosy zaczynają wypadać, powinniśmy wziąć pod lupę swój szampon. Jeżeli jest pogaty w chemikalia, których zadaniem jest przesuszenie włosów i podrażnienie skóry głowy, z całą pewnością nie jest to dobry pomysł, jeżeli zależy nam na poprawie kondycji włosów.

Najlepszym wyborem są szampony, które są łagodne zarówno dla kosmyków, jak i skóry głowy. W składzie powinny figurować głównie składniki naturalne. Stosować go powinniśmy tak często, jak potrzebujemy. Bardzo ważne żeby skóra głowy była zawsze oczyszczona.

Unikaj suszarki do włosów

Kolejnym czynnikiem, który sprzyja wypadaniu włosów jest codzienne stosowanie suszarki do włosów, z ciepłym nawiewem. Wszelkie urządzenia do stylizacji włosów powinny być zakazane, jeżeli chcemy zachować włosy w jak najlepszym stanie. Czemu? Ponieważ to one przyczyniają sie do łamanie i kruszenia kosmyków.

Codzienny masaż skóry głowy

Dzięki codziennie wykonywanemu masażowi skóry głowy, możemy poprawić krążenie krwi. W ten sposób zwiększamy dotlenienie mieszków włosowych. Dzięki temu przyjmują one lepiej wszelkie składniki aktywne, które znajdują się w kosmetykach do pielęgnacji włosów. Aby zauważyć efekt, powinniśmy wykonywać każdego dnia około 5 minutowy masaż skóry głowy, najlepiej przed snem.

Źródło: https://www.ekokobieta.com.pl/