Teoretycznie to ubrania mają grać pierwsze skrzypce w stylizacjach, ale jednak nieraz role się odwracają i głównym elementem stroju nagle stają się… dodatki! Moda zmienną jest. Ta współczesna nie lubi się ze schematami i tradycyjnymi rozwiązaniami, dlatego nieraz wprost staje na głowie i zachęca do mniej oczywistego podejścia do ubrań, butów i różnych dodatków. Czasem spódnica staje się sukienką, innym razem zwiewny szal przejmuje rolę letniej zwiewnej bluzki. W tym tekście skupimy się jednak na samych dodatkach. W tym sezonie to właśnie one mają być gościem honorowym w wiosennych i letnich stylizacjach. To one mają przyciągać wzrok i wyróżniać się na tle dość stonowanych i prostych ubrań.

Wielki come back apaszek

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Apaszki znów stają się modne! Projektanci na długie lata o nich zapomnieli (podobnie jak i kobiety), ale może to i dobrze, bo gdyby tak się nie stało, teraz nie robiłyby one aż tak dużego wrażenia. A zdecydowanie robią! Wzorzyste apaszki śmiało można już włączyć do listy najgorętszych hitów na wiosnę i lato 2021. Wyglądają wprost czarująco. Są niepozorne – głównie z uwagi na swój rozmiar – ale jednak mogą zdziałać naprawdę wiele, zmieniając najprostsze stylizacje wprost nie do poznania. Można przewiązywać je klasycznie na szyi, ale nie tylko. Apaszka potrafi stać się bransoletką, gdy zostanie przepleciona przez nadgarstek, czy nawet paskiem, jeśli tylko będzie mieć długość odpowiednią do przewiązania jej w okolicy talii. Ważne jest tylko to, by miała ciekawy wzór. Gładkie jednokolorowe apaszki nie są bowiem aż tak efektowne.

Torebki i plecaki o geometrycznej formie

Oczywiście mówimy tu o tych super dużych, w których rozmiar jest wręcz głównym elementem dekoracyjnym. Jeżeli strój chce się uzupełnić jakąś torbą, to w tym sezonie ta torba koniecznie musi być duża. Ma być ją widać! Małe kopertówki lepiej sobie zostawić na wieczór, a na co dzień sięgać po klasyczne wyraziste teczki o geometrycznych formach. Wyglądają one niczym luksusowe aktówki noszone przez bizneswoman. Różnią się jednak sposobem wykonania (materiałem), ale też i… ceną! Takie proste w formie torebki można już dostać nawet w sieciowych sklepach, a tam kosztują one nie więcej niżeli sto pięćdziesiąt złotych. Torbę śmiało można też zastąpić plecakiem. Zawieszone na plecach dodatki dalej pozostają w trendach. Tym razem delikatnie odmieniona zostaje jednak właśnie ich forma, dlatego najmodniejsze będą plecaki damskie przypominające sztywne proste kwadraty lub prostokąty (mogą mieć nawet w środku specjalny stelaż, który pozwoli im zachować właściwy kształt).

Różnorodne paski

Pasek teoretycznie jest dość podstawowym elementem garderoby. Bywa noszony niezależnie od tego, jak wyglądają trendy, bo to po prostu praktyczny dodatek, który ma za zadanie utrzymywać spodnie na właściwym dla nich miejscu. Teraz jednak znów do łask powrócą paski mocowane na wysokości samej talii. Nie będą łączone wyłącznie ze spodniami. Kobiety zaczną je nosić do sukienek, tunik, koszul, a nawet i bardzo długich t-shirtów. Zwykła bluzka potrafi przemienić się w zwariowaną letnią kreację, gdy tylko zostanie przewiązana jakimś sznurkiem lub paskiem właśnie w talii. W ten sposób można kreować przeróżne ubrania. Tak naprawdę każdy dłuższy ciuch może w ciągu krótkiej chwili stać się krótką i letnią sukienką! W modzie zagoszczą paski wykonywane z różnych materiałów, zdobione licznymi detalami – biżuterią czy kokardkami. Decydując się na założenie paska, trzeba po prostu zadbać o to, by naprawdę było go widać!