Pomysły na prezent dla fana motoryzacji

Praktyczne prezenty dla właścicieli czterech kółek

Sprawienie prezentu miłośnikowi motoryzacji nie musi koniecznie wiązać się z wydawaniem majątku. Chociaż fani czterech kółek najchętniej zobaczyliby kluczyki do nowego samochodu, równie dużą przyjemność możemy sprawić fundując praktyczne akcesoria samochodowe. Czasami okazuje się, że codzienne drobiazgi są najbardziej przydatne i potrafią sprawić obdarowanemu dużą frajdę.

Praktyczne drobiazgi

W sezonie jesienno-zimowym dobrym pomysłem na prezent może okazać się dobra skrobaczka do szyb. Każdy kierowca, któremu przyszło oczyszczać przednią szybę z lodu wie, jak słabe potrafią być niektóre supermarketowe akcesoria. Tanie skrobaczki kiepskiej jakości potrafią łamać się na mrozie, a ich skuteczność okazuje się zerowa. Dlatego markowa skrobaczka wraz z poręczną miotełką mogą okazać się dobrym prezentem. Tym bardziej, że zapewne posłużą dłużej niż przez jeden mroźny poranek. Możemy także pokusić się o kupno całego zestawu akcesoriów, w którym znajdzie się także środek do odmrażania szyb i zamków. W ofercie sklepów motoryzacyjnych bez trudu znajdziemy wysokojakościowe produkty, lub nawet gotowe zestawy prezentowe dla miłośników motoryzacji. Wśród nich mogą znaleźć się także eleganckie kosmetyki samochodowe, które umożliwią odpowiednie zabezpieczenie lakieru, felg aluminiowych i elementów kokpitu. Jeśli chodzi o preparaty pielęgnacyjne, producenci zapewniają ogromną możliwość wyboru.

Praktycznym i pożądanym drobiazgiem może okazać się także ładowarka do telefonu wyposażona w rozdzielacz ułatwiający podłączenie wielu urządzeń naraz. Powszechność gadżetów elektronicznych wokół nas powoduje, że jedno gniazdo zapalniczki bywa niewystarczające. Dobrej jakości rozdzielacz wyposażony w gniazdo USB może okazać się bardzo przydatny w każdym samochodzie.

Urządzenia elektroniczne

  • rejestrator wideo

Wśród urządzeń elektronicznych ogromną popularnością cieszą się rejestratory jazdy. Posiadanie kamery nagrywającej wszystko, co dzieje się przed przednią szybą okazuje się pomocne w razie kolizji drogowej. Decydując się na zakup takiego prezentu warto wybrać rejestrator wyposażony w obiektyw obejmujący jak największy kąt, a także wbudowaną pamięć. Oferta rejestratorów wideo jest bardzo duża, a zakup urządzenia dobrej jakości zamyka się w sumie kilkuset złotych.

  • nawigacja

Popularne przed kilkoma laty nawigacje samochodowe obecnie nie są tak chętnie kupowane. Ich zadania w dużej mierze przejęły smartfony, do których oferowane są mapy i aplikacje drogowe. Jednak nawet najlepszy smartfon nie jest w stanie zastąpić niezależnej nawigacji. Po pierwsze dlatego, że urządzenia dedykowane wyposażone są zazwyczaj w o wiele lepsze mapy, a także odpowiednie oprogramowanie i zestaw dodatkowych narzędzi. Oddzielna nawigacja to także duży wyświetlacz i akcesoria umożliwiające zamontowanie zestawu na szybie lub desce rozdzielczej. Dlatego miłośnikowi długich podróży, lub osobie wykorzystującej samochód w pracy warto sprawić porządną nawigację samochodową.

  • zestaw głośnomówiący

Dobrym prezentem właściwie dla każdego użytkownika samochodu jest zestaw głośnomówiący. Umożliwia on wygodne prowadzenie rozmów telefonicznych podczas jazdy. Korzystanie z telefonu komórkowego za pośrednictwem zestawu jest legalne i wpływa na bezpieczeństwo. Mimo, że rozmawianie przez telefon komórkowy w trakcie jazdy jest niedozwolone, kierowcy trzymający w ręku słuchawkę są plagą naszych dróg. Podczas kierowania pojazdem obie ręce powinny znajdować się na kierownicy. W przeciwnym razie możliwość reakcji na zdarzenia drogowe zostaje mocno upośledzona. Zestaw głośnomówiący nie krępuje ruchów kierowcy i zapewnia wygodne korzystanie z telefonu. Powinien posiadać go każdy kierowca.

Wyposażenie dodatkowe

Dla młodych rodziców lubiących podróżować samochodem nieodzowne wyposażenie do samochodu stanowi fotelik dla dziecka. Taki praktyczny prezent możemy kupić na prezent ślubny, chrzciny czy dowolną inną okazję. Wybierając fotelik należy sprawdzić, czy posiada odpowiednie certyfikaty. Spośród gadżetów przydatnych we wnętrzu pojazdu, odpowiednie na prezent mogą okazać się pokrowce na siedzenia, transporter do przewozu kotów czy mata umożliwiająca wygodny przewóz psa na tylnym siedzeniu. Osoby dysponujące większymi możliwościami finansowymi mogą zastanowić się nad kupnem bagażnika dachowego czy uchwytów do przewozu rowerów. Tańszą opcją są uniwersalne belki dachowe, które stanowią bazę dla innych akcesoriów transportowych. Na belkach można instalować uchwyty do przewozu nart, rowerów, deski surfingowej, a nawet niewielkich łodzi wędkarskich.

Sprawienie przyjemności miłośnikowi motoryzacji nie wymaga ponoszenia nadmiernych wydatków. Obecnie oferowanych jest wiele różnorodnych akcesoriów, które spełniają funkcje praktyczne, a jednocześnie są bardzo eleganckie. Kupno dobrych kosmetyków samochodowych, lub karty prezentowej, umożliwiającej tankowanie na renomowanej stacji paliw mogą okazać się prezentowym strzałem w dziesiątkę.