Potrzebujesz pomocy drogowej

Istnieją różne czynniki wpływające niekorzystnie na podróżowanie samochodem. Do ich grona można zaliczyć roztargnienie i zmęczenie, negatywne warunki pogodowe albo wzmożony ruch na drogach. Czasami może więc dojść do niechcianej nagłej awarii lub stłuczki. W przypadku unieruchomienia samochodu w wyniku takich okoliczności, nie trzeba panikować. Konieczne jest natomiast wezwanie profesjonalnej pomocy drogowej.

Skuteczna pomoc w razie stłuczki na trasie

W wyniku roztargnienia, negatywnych warunków drogowych albo pogodowych czy też po prostu za sprawą chwili nieuwagi, może dojść do stłuczki lub wypadku drogowego. Porządne firmy specjalizujące się w pomocy drogowej udzielają wsparcia w tym zakresie poprzez zabezpieczenie i oznakowanie miejsca zdarzenia, tak aby uczestnicy ruchu drogowego mieli zapewnioną płynną jazdę oraz bezpieczeństwo.

Po właściwym zabezpieczeniu miejsca, jeżeli pojazdy nie mogą być dalej użytkowane, trafiają one na lawetę. W nowoczesnych firmach usługowych dostępne są lawety w formie przyczep oraz autolawety umożliwiające transport samochodów ciężarowych, dostawczych, osobowych oraz maszyn rolniczych, budowlanych, motocykli, itp. Trzeba pamiętać, że takie holowniki często dyżurują przy większych trasach, na których panuje spory ruch, więc czas ich dojazdu na miejsce zdarzenia jest maksymalnie skrócony.

Nagła awaria na trasie i fachowa pomoc

Samochód może również ulec unieruchomieniu w wyniku nagłej awarii będącej winą kierowcy lub spowodowaną przez inne czynniki. Profesjonalne pomoce drogowe w takim przypadku zapewniają nie tylko holowanie, ale również szereg innych istotnych usług, takich jak:

  • uruchamianie samochodu w trybie awaryjnym,
  • awaryjne otwieranie aut po zatrzaśnięciu kluczyków,
  • odholowanie pojazdu do warsztatu w celu odpompowania złego paliwa,
  • dowóz paliwa,
  • wymiana kół na trasie,
  • naprawy drobnych oraz poważniejszych usterek.

Warto mieć na uwadze to, że na rynku działalność prowadzą również pomoce drogowe, które wykonują też zlecenia z zakresu mobilnego serwisu samochodów. Posiadają one sprzęt pozwalający na realizację tradycyjnych i bardziej skomplikowanych napraw w terenie bez konieczności holowania. Godne uwagi są też mobilne serwisy wulkanizacyjne.

Poszukiwanie profesjonalnej pomocy drogowej

Rzecz jasna sporo firm wykorzystuje różne lokalne metody reklamy, takie jak ulotki, plakaty i ogłoszenia w prasie. Prawda jest jednak taka, że dzisiaj pomoc drogową można najłatwiej znaleźć przez Internet. W sieci znajduje się sporo serwisów ogłoszeniowych oraz oficjalnych stron pomocy drogowych. Godne uwagi są też wyszukiwarki, takie jak https://pomocdrogowa.info/pomoc-drogowa-warszawa, które pozwalają na znalezienie dobrej pomocy drogowej w Warszawie oraz w każdym innym miejscu na terenie naszego kraju.