Wybór odpowiedniej toalety ma ogromny wpływ na komfort domowników. Jest też nie bez znaczenia dla wystroju łazienki. W ostatnich latach w świecie WC pojawiło się naprawdę wiele ciekawych propozycji, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę podczas zakupów. Sprawdź, jakie popularne rodzaje nowoczesnych toalet będą strzałem w dziesiątkę w twojej łazience.

Toaleta podwieszana

Jednym z najgorętszych trendów ostatnich lat są toalety podwieszane. Ich popularność nie wynika jednak tylko z mody. W przypadku wiszących misek WC stelaż podtynkowy ze spłuczką jest ukryty w ścianie, co zapewnia elegancki wygląd. Na dodatek przycisk do spłukiwania może mieć niebanalny design i nawet być ozdobą pomieszczenia. Ponadto sprzątanie przestrzeni pod toaletą i wokół niej jest bardzo łatwe i szybkie. Niewątpliwą zaletą jest też możliwość dostosowania wysokości zawieszenia misy, co jest istotne zwłaszcza w przypadku np. seniorów bądź bardzo wysokich osób.

Toaleta bez kołnierza

Niemałym zainteresowaniem cieszą się obecnie toalety bez kołnierza. W tym przypadku taki trend również wynika z połączenia wygody i kwestii praktycznych z eleganckim wyglądem. Miski bezrantowe nie tylko prezentują się niezwykle estetycznie, ale także zwiększają poziom higieny w łazience. Pod kołnierzem często gromadzą się bowiem trudne do usunięcia zarazki i bakterie. Brak rantów ułatwia też czyszczenie toalety, która dzięki specjalnej budowie i rozwiązaniom technologicznym jest myta również podczas spłukiwania wody. Co ciekawe, takie miski pomimo braku kołnierza nie powodują też rozchlapywania wody.

Toaleta myjąca

Toaleta z funkcją mycia może być świetną alternatywą dla bidetu, zwłaszcza jeśli łazienka ma dość niewielki metraż. Takie modele z oferty internetowego sklepu elazienki.pl są wyposażone w wysuwaną dyszę, z której po naciśnięciu przycisku na stelażu płynie ciepła woda. Dodatkowo takie miski WC często mają bardzo praktyczną opcję suszenia bądź nawet masażu, który może przynieść ulgę osobom zmagającym się z hemoroidami. Dzięki toalecie myjącej można zatem w łatwy sposób zadbać o prawidłową higienę okolic intymnych.

Toaleta z deską wolnoopadającą

Ten trend cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Dla wielu osób deski wolnoopadające to właściwie niemal standard w nowoczesnej łazience. Taki model dzięki mechanizmowi spowalniającemu opadanie deski sedesowej pozwala uniknąć hałasu. Ponadto zmniejsza się ryzyko uszkodzenia miski z powodu gwałtownego uderzenia deską po skorzystaniu z toalety.

Toaleta w kolorze

Choć białe toalety nadal dominują w ofertach sklepów z wyposażeniem do łazienek, to coraz częściej można natrafić również na modele w ciekawych kolorach. Sporym hitem są zwłaszcza czarne miski, które zapewniają bardzo elegancki i nowoczesny efekt. Ponadto można znaleźć złote toalety, które mogą być strzałem w dziesiątkę w przypadku np. aranżacji w stylu glamour. Z kolei do industrialnych łazienek idealnie pasują miski w surowych odcieniach szarości.