Programy do fakturowania, czyli dobra inwestycja w przedsiębiorstwo

Taki program automatyzuje procesy wystawiania faktur sprzedaży kontrahentom, a przez wzgląd na niewielkie koszty jest on chętnie stosowany przez początkujących przedsiębiorców i nie tylko. Wszystko zależy od potrzeb osoby prowadzącej swą działalność gospodarczą, gdyż może zajść potrzeba rozszerzenia programu o konkretne funkcje jak tworzenie raportów, druków wpłat i przelewów, a może potrzebujesz programu, który pozwoli Ci na wystawienie faktury drogą elektroniczną?

No dobrze, a jaki program do wystawiania faktur online wybrać?

Wszystko zależy od potrzeb użytkownika. Najczęściej zwracamy uwagę na to, by program był prosty w obsłudze, był tani, funkcjonalny, przejrzysty i nie wymagał jakiejś szczególnej wiedzy w zakresie wystawiania faktur.

Niżej przedstawiam tylko kilka z nich, by mniej więcej nakierować początkującego przedsiębiorcę na to co może zaoferować takowy program.

wFirma.pl

Program do fakturowania wfirma.pl pozwoli Ci na wystawienie każdego rodzaju faktury online, czy to faktura zaliczkowa, korygująca, VAT marża, proformy. Program zapewni Ci możliwość wystawienia faktury elektronicznej, która automatyzuje odczyt danych z faktur ustrukturyzowanych, bez konieczności ręcznego księgowania. Program jest tak skonstruowany, by współdziałał z kalendarzem google i wysyłał powiadomienia drogą mailową i przypominał o istotnym zadaniu czy spotkaniu. Program jako pierwszy współpracuje z rządowymi platformami fakturowania PEF Na tą chwilę miesięczny koszt wynosi 7 zł

FakturaXL

Program jest na bieżąco aktualizowany i zapewnia wystawienie wielu rodzajów faktur, co więcej pozwala na tworzenie raportów i faktur kosztowych, by sprawnie zarządzać wydatkami w firmie. Program sam wykonuje takie czynności jak obliczenia netto, brutto, vat, sumy, rabaty i pozwala na automatyczne tworzenie bazy klientów, gdy wystawiasz faktury. To samo tyczy się bazy produktów. Program posiada zarówno wersję bezpłatną z ograniczeniami, jak i płatną 8 zł co miesiąc.

Subiekt123

Program pozwala na generację plików JPK, tworzenie zestawień, a nawet integrację z kilkoma drukarkami fiskalnymi pod warunkiem, że urządzenie jest kompatybilne z autorską aplikacją twórców. Za miesięczny abonament w pakiecie podstawowym twórcy oczekują 9,90 zł i ewentualne rozszerzenie do modułów pozwalających na pracę z drukarkami fiskalnymi czy też korzystanie z aplikacji przez wielu pracowników firmy